5 najlepszych pomysłów na prezent dla dziecka!

12 lutego 2022 Anna Trmik 0
5 najlepszych pomysłów na prezent dla dziecka!

Dla dzieci chcemy wszystkiego co najlepsze. Nic więc dziwnego, że wybór odpowiedniego prezentu może spędzać sen z powiek. Z jednej strony powinien on być przyjemny dla malucha, z drugiej strony taki, który go rozwinie. Ponadto nie może on także zagrażać jego bezpieczeństwo. Aby ułatwić Ci ten trudny wybór, stworzyliśmy zestawienie 5 uniwersalnych pomysłów, które sprawdzą się na prezent dla dziecka.

Zestaw kosmetyków – prezent nie tylko dla dziewczynek

Na pierwszy ogień idzie zestaw kosmetyków dla dzieci. Oczywiście nie ma tutaj mowy o szminkach, cieniach do powiek czy podkładach przeznaczonych dla dorosłych. Świetnie natomiast sprawdzą się żele pod prysznic w kształcie Minionków, mydła z Myszką Mini, mgiełki z Spidermanem lub perfumy sygnowane logiem Krainy Lodu. Dla dzieci taki zestaw to przede wszystkim dobra zabawa. Dzięki ulubionym postaciom z bajek będą one korzystać z mydeł i żeli z dużą przyjemnością. I to nawet bez zachęty dorosłych! Jeśli więc Twoje dziecko unika kąpieli i nie lubi przybywać w łazience, być może jest to dla niego idealny prezent.

Zestaw do malowania obrazów – wciąga dużych i małych

Zestawy do malowania obrazów po numerach cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Pozwalają oddać się kilkugodzinnej rozrywce w ciszy i spokoju. Ponadto ćwiczą koncentracje oraz cierpliwość. Jej efektem jest dzieło, które można z dumą powiesić w centralnym punkcie mieszkania. Przygotowując taki prezent dla dziecka, pamiętaj jednak, aby dobrać obraz do jego wieku i umiejętności. Zbyt trudne wzory łatwo zniechęcą malucha, natomiast zbyt łatwy malunek może się okazać nudny dla starszaka.

Gra edukacyjna – bawi i uczy

Liczba gier edukacyjnych na rynku sprawia, że zdecydowanie jest w czym wybierać. Najprostsze rozgrywki dedykowane są nawet trzyletnim maluchom. Taki prezent nie tylko nauczy dziecko myśleć, ale także podejmować decyzję, szybko reagować i odpowiednio się koncentrować. Wykształci w nim także nawyk zdrowej rywalizacji. Gry edukacyjne to także świetny sposób na rodzinne spędzenie czasu z dala od urządzeń elektronicznych. Jakie pozycje cieszą się obecnie największą popularnością?

  • Gry z kartami.
  1. Zazwyczaj polegają one na wyciągnięciu karty ze stosu, a następnie odpowiedzeniu na pytanie. Uczestnik, który udzieli najwięcej poprawnych odpowiedzi, wygrywa rozgrywkę.
  2. Gry losowe.
  3. Najczęściej mechanika gry polega na rzucie kostką, a następnie przesuwaniu swojego pionka po planszy. Wygrywa ten, kto najszybciej przejdzie z punktu A do punktu B.
  4. Gry zespołowe.
  5. Zazwyczaj są to gry karciane lub z wykorzystaniem żetonów. Kluczem do wygranej jest umiejętne nawiązywanie sojuszy i umiejętności perswazyjne. 

Książki – prezent, który przeniesie do krainy wyobraźni

Jest to prezent dedykowany przede wszystkim starszym dzieciom, które nabyły już umiejętność czytania. Pamiętaj jednak, aby dobrać literaturę do zainteresowań obdarowanego. Tylko w tym przypadku książka rzeczywiście zostanie przeczytana i nie zasili stosu nudnych pozycji. Jeśli natomiast chcesz kupić prezent dla malucha poniżej 5 roku życia, wówczas postaw na produkt z twardymi kartkami lub wykonany z miękkich materiałów.

Wycieczka – podaruj dziecku swój czas

Dzieci potrafią się szybko znudzić prezentami fizycznymi. Może więc dobrym pomysłem jest zabranie malucha na wycieczkę. Dla młodego człowieka wyprawa do lasu czy na zamek w sąsiedniej miejscowości będzie dużym przeżyciem. Dodatkowo umocni więzi rodzinne i pozwoli na wspólne spędzenie czasu. Jeśli na miejscu na dziecko będzie czekała jakaś atrakcja, np. spotkanie z legendarnymi postaciami, wówczas z pewnością taka wyprawa na długo pozostanie w jego pamięci.

Napisz komentarz

Nigdy nie udostępniamy Twojego adresu e-mail.

Ciemny
Jasny