Akcesoria dla niemowlaka – jakie warto kupić?

10 sierpnia 2022 Anna Trmik 0
Akcesoria dla niemowlaka – jakie warto kupić?

Obecnie młode mamy mają o wiele prościej lub… trudniej, w zależności od tego, jak na to patrzeć. Na rynku dostępnych jest wiele akcesoriów, gadżetów, które dbają o bezpieczeństwo i komfort niemowląt. Tylko które z nich będą naprawdę potrzebne? Co się przyda? Przedstawiamy listę praktycznych akcesoriów dla niemowlaka.

1. Monitor oddechu

Monitor oddechu warto mieć, a czasem jest wręcz wskazany (opisuje go Smyk24.pl), szczególnie gdy u niemowlęcia wykryto wady serca lub problemy z oddychaniem. Do czego służy, jak działa i kiedy warto go kupić? Jest to urządzenie, które monitoruje oddech dziecka. Jeśli zarejestruje bezdech, szybko włączy się alarm, który zawiadomi rodziców. Nie zawsze jego zakup będzie konieczny. Zaleca się, aby monitor oddechu wykorzystywać w sytuacji, gdy dziecko znajduje się w grupie ryzyka nagłej śmierci łóżeczkowej. Cena takich urządzeń jest zróżnicowana, może to być zarówno 100 zł, jak i 1000 zł.

2. Elektroniczna niania

Elektroniczna niania to gadżet, z którego chętnie korzystają rodzice (zwłaszcza, jeśli chcą trochę odsapnąć). To urządzenie posiadające system mikrofonów, a czasami także i kamer, które monitorują dziecko oraz jego otoczenie. Jednocześnie podłączone jest to urządzenia odbiorczego, znajdującego się u rodziców – najczęściej jest to smartfon lub tablet, który łączy się z elektroniczną nianią za pomocą aplikacji. W praktyce niemowlę może spać w innym pokoju, a ty nie musisz do niego co chwilę zaglądać, czy wszystko w porządku. Możesz w tym czasie przebywać w innym pokoju, kontrolować sytuację na ekranie. Niektóre elektroniczne nianie połączone są z monitorem oddechu, aczkolwiek wtedy trzeba się liczyć z ich wyższą ceną. Urządzenia te są w szczególności zalecane, gdy posiadasz duży dom lub pracujesz zdalnie i potrzebujesz chwili skupienia.

3. Whisbear – Szumiący Miś

A teraz coś, co zawojowało świat, czyli Whisbear. Szumiący Miś to miękka i przyjemna w dotyku zabawka, która uspokaja niemowlę i ułatwia jego zasypianie. W jaki sposób? Emituje dźwięki, szumy, podobne do tych, które dziecko zna z łona matki. Dzięki temu czuje się bezpiecznie, poprawia się jego komfort snu. Szumiący Miś jest już na rynku przez kilka lat i cieszy się niesłabnącą popularnością. Większość rodziców decyduje się na jego zakup lub dostaje go w prezencie. To akcesorium, o którym warto pomyśleć.

4. Przewijak

Wracamy do akcesoriów dla niemowlaka, które tak naprawdę ułatwiają życie rodziców. Kolejnym z nim jest przewijak, czyli stolik z miękkim materacem, pokrytym wodoodporną i plamoodporną poszewką. Najczęściej wysokość przewijaka można regulować, dopasowywać do swojego wzrostu, co sprawia, że nie trzeba pochylać się nad dzieckiem. Istnieją też przewijaki w formie nakładek na meble, komody. To znacznie tańsza i zajmująca mniej miejsca opcja, którą polecamy każdym młodym rodzicom.

5. Laktator

Ostatnim „must have” jest naszym zdaniem laktator, czyli urządzenie umożliwiające odciąganie pokarmu karmiącym matkom. Jest rozwiązaniem, gdy niemowlę nie potrafi samodzielnie ssać i mleko trzeba podawać mu w butelce lub gdy planowana jest kilkugodzinna nieobecność matki. Z laktatora korzystają również te kobiety, które mają za dużo pokarmu. Urządzenie to może być ręczne lub elektryczne. Ręczne są tańsze oraz bardziej praktyczne, gdy sporadycznie odciągasz pokarm. Sam proces jest jednak czaso- i pracochłonny. Elektryczne laktatory są wygodniejsze w użyciu oraz szybsze. Z ich wyborem warto się jednak wstrzymać, aż niemowlę się urodzi i dopiero wtedy dopasować je do swoich potrzeb.

Napisz komentarz

Nigdy nie udostępniamy Twojego adresu e-mail.

Ciemny
Jasny