Alergia u niemowlaka

2 maja 2019 Anna Trmik 0
Alergia u niemowlaka

W dzisiejszych czasach alegria jest czymś bardzo powszechnym, a alergia u niemowlaka może objawić się już w pierwszych dniach życia! Szybko zauważona i właściwie diagnozowana alergia może być szybko leczona, przez co wszystkie niepokojące i uprzykrzające życie dziecka objawy ustępują. Jak diagnozować właściwie alergię u niemowlaka i jak właściwie ją leczyć, nie narażając niewykształconego układu odpornościowego dziecka na dodatkowe obciążenie? To opiszemy za chwilę, najpierw jednak zajmiemy się tym, jakie są objawy alergii u niemowlaka.

Jak rozpoznać alergie u małego dziecka?

Zgodnie z tym, o czym pisaliśmy wyżej, alergia może wystąpić już w pierwszych dobach życia dziecka. Do jej najczęstszych objawów należą:

  • zmiany skórne
  • luźne stolce
  • wymioty i brak apetytu
  • ogólne rozdrażnieie

Oczywiście wyżej wymienione objawy nie są jednoznaczne i nie muszą wsakzywać bezpośrednio na alergie, dlatego bardzo ważne jest to, żeby skonsultować się z lekarzem, a najlepiej uzyskać skierowanie, a później właściwą diagnozę od alergologa. Rodzajów alergii jest bardzo dużo, więc również objawów jest co nie miara, pozowliliśmy sobie wskazać tylko te najpopularniejsze, które u niemowlaka występują najczęściej.

jak sobie radzić z alergią u niemowlaka?

Alergia jest niestety dziedziczna, więc jeżeli na przykład jeden z rodziców cierpi na przykład na atopowe zapalenie skóry, to istnieje około 90 procentowe prawdopodobieństwo, że dziecko również będzie cierpiało na tą nieprzyjemną dolegliwość. Oczywiście podstawą jest wyeliminowanie lub ogarniczenie kontaktu dziecka z alergenami. Jeżeli dziecko cierpi na aleregię pokarmową, to po prostu wykluczamy z jego diety (lub w okresie karmienia piersią z diety matki) produkty, które powodują dolegliwości. Absolutnie nie należy podawać niemowlakowi żadnych leków bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem! Źle dobrane leki na alergie mogą być przyczyną bardzo nieprzyjemnych skutków ubocznych.

Napisz komentarz

Nigdy nie udostępniamy Twojego adresu e-mail.

Ciemny
Jasny