Kłopoty ze wzrokiem to domena naszych czasów. Całe szczęście dzisiaj dostępne są też sposoby na radzenie sobie z nimi. Wystarczą dobrze dobrane okulary korekcyjne, aby poradzić sobie z problemem długo– czy też krótkowzroczności. Również w niektórych innych schorzeniach okulary okazują się rozwiązaniem problemu. Jednak czy przepisane okulary trzeba nosić cały czas? Sprawdzamy!

Co robią okulary korekcyjne?

Warto zacząć od wyjaśnienia, w jaki sposób pomagają okulary korekcyjne. Otóż są one wyposażone w soczewki, które w określony sposób korygują kąt padania światła. W efekcie docierając do oka, skupia się ono w odpowiednim miejscu. Rzecz w tym, iż schorzenia korygowane okularami to w większości przypadków problemy w postaci skupiania się światła w nieodpowiednim miejscu. Tak jest z dalekowzrocznością, na tym polegają też krótkowzroczność i astygmatyzm. Oczywiście w każdym z wymienionych przypadków światło skupia się w nieco innym miejscu. Oznacza to, że konieczna jest innego rodzaju korekcja.

Okulary korekcyjne i ich podwójna funkcja

Podstawową funkcją okularów korekcyjnych jest zwiększenie codziennego komfortu życia. Jednak to nie wszystko. Otóż okulary mają też za zadanie zapobiegać pogłębianiu się wady. Jeśli mamy problem ze wzrokiem, jednak nie nosimy okularów, musimy bardzo wysilać wzrok. W efekcie dochodzi do jego zmęczenia, a to sprzyja pogłębianiu wady. Dlatego też warto nosić okulary korekcyjne i co do zasady powinno się to robić cały czas. Nie oznacza to rzecz jasna, że stanie się cokolwiek złego, jeśli każdego dnia będziemy na chwilę je zdejmować.

Dobrze dobrane okulary

Pytanie o to, czy zawsze trzeba nosić okulary korekcyjne, najczęściej zadają osoby, które czują się w nich źle. W wielu przypadkach dyskomfort jest spowodowany po prostu złym dobraniem okularów. Jak się okazuje, właściwy dobór soczewek i rozstawu to całkiem trudne zadania. Polecamy zatem kontakt z okulistą, a później z wykwalifikowanym optykiem, który indywidualnie dopasuje najlepsze okulary.

Zapraszamy po więcej informacji: Okulary korekcyjne Poznań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here