Ręczniczki, śliniaczki oraz kocyki – kompletując wyprawkę dla dziecka, bardzo szybko można odnieść wrażenie, że jej rozmiar rozrasta się w sposób niekontrolowany. Dobierając jednak odpowiednie akcesoria, można zapewnić pełnię komfortu zarówno maluszkowi, jak również ułatwić sobie nieco jego codzienną pielęgnację.

Ręczniczki, śliniaczki oraz kocyki – kompletując wyprawkę dla dziecka, bardzo szybko można odnieść wrażenie, że jej rozmiar rozrasta się w sposób niekontrolowany. Dobierając jednak odpowiednie akcesoria, można zapewnić pełnię komfortu zarówno maluszkowi, jak również ułatwić sobie nieco jego codzienną pielęgnację. 

Być może nie jest to pierwszy z elementów wyposażenia wózka, jaki przychodzi na myśl, ale materiałowa wkładka do spacerówki okaże się pomocna przy niejednej próbie nakarmienia dziecka na spacerze oraz – pomoże chronić kosztowny wózek przed przedwczesnym zniszczeniem i zabrudzeniem. To kilka podstawowych argumentów, które przemawiają za kupnem podobnego akcesorium. Co jeszcze warto wiedzieć o wkładkach do wózków spacerowych?

Wkładki do spacerówki – czy warto inwestować w kolejne akcesorium?

Dodatkowa warstwa wypełnienia w wózku to sposób na wygodne ułożenie w nim dziecka, a także na zabezpieczenie obicia. Do tego sprawdzą się odpowiednie akcesoria, takie jak wkładki do wózka. Czy warto zainwestować w podobny element? Zdecydowanie tak, zwłaszcza jeśli planujesz w przyszłości sprzedać wózek lub przekazać go w inne ręce. 

Wkładka do wózka może mieć różnorodne formy, ale najczęściej jest to warstwa gąbki w materiałowym pokrowcu, docięta w taki sposób, aby pasowała do kształtu siedziska wózka spacerowego. Marka Lepre proponuje pięknie wykonane wkładki do wózka, które chronią oraz zdobią wnętrze spacerówki. 

  • To dwustronne wkładki, wykonane z certyfikowanej (OEKO-TEX Standard 100) i przyjemnej w dotyku bawełny oraz materiału typu velvet. 
  • Wkładkę wypełnia sprężysta pianka. 
  • Na wkładce uwzględniono otwory i wycięcia na przeciągnięcie pasów bezpieczeństwa. 
  • Wkładka jest kompatybilna z podusią do wózka.
  • Całość mocuje się do wózka przy pomocy troczków  a także gumki. 
  • W miejscu gdzie maluch odkłada nóżki wstawiono przeszywany panel z kolorowego velvetu, na którym zabrudzenia będą mniej widoczne.

Funkcjonalne wkładki do wózka – zalety ich użytkowania

Jeśli chcemy aby obicie spacerówki przez długi czas pozostawało w dobrej formie i prezentowało się estetycznie, zdecydowanie warto sięgnąć po wkładki do wózka. Zalety korzystania z takich akcesoriów to m.in.:

  • oszczędność czasu i pieniędzy, które trzeba poświęcić na czyszczenie zabrudzonej tapicerki, 
  • wygoda użycia – ponieważ wkładkę można prać wedle potrzeb, 
  • dodatkowa warstwa, wzmagająca wygodę dziecka na siedzisku.

Wkładki do spacerówki zalety posiadają także w zakresie zapewniania małemu pasażerowi komfortu termicznego. Akcesorium posiada pokrowiec wykonany z delikatnego dla skóry dziecka materiału, który doskonale pochłania wilgoć, a przy tym pozwala skórze oddychać. Bawełna jest najlepszym wyborem dla dzieci w każdym wieku, ponieważ nie uczula. Materiał jest na tyle trwały, że będzie dobrze wytrzymywał wielokrotne pranie oraz zabiegi pielęgnacyjne.

Wkładka do spacerówki będzie także izolować ciało dziecka przed chłodem w czasie spacerów jesienią. Warstwa pianki i bawełniana otoczka zapewniają optymalną cyrkulację powietrza, więc nasza pociecha nie będzie się również przegrzewać latem.

Czy wkładka to opłacalne rozwiązanie

Dobrej jakości wkładka do wózka to akcesorium, którego koszty dość szybko zaczną się zwracać. Siedzisko wózka narażone jest na różnorodne zabrudzenia, takie jak resztki napojów, jedzenia, plamy z kosmetyków lub zabrudzenia, jakie dziecko może zabrać na nóżkach w czasie spaceru. Funkcjonalna wkładka do spacerówki z pewnością pomoże w wydłużeniu jego żywotności, dzięki czemu używany wózek będzie można przeznaczyć do sprzedaży lub przekazać w ręce znajomego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here