Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym jest niezwykle ważnym wydarzeniem nie tylko dla malucha, ale także jego rodziców. Istotne jest zatem znalezienie odpowiedniego stomatologa, który cechować się będzie dobrym podejściem do dziecka.

Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym jest niezwykle ważnym wydarzeniem nie tylko dla malucha, ale także jego rodziców. Istotne jest zatem znalezienie odpowiedniego stomatologa, który cechować się będzie dobrym podejściem do dziecka. Doświadczony dentysta dziecięcy nie przestraszy naszej pociechy, dzięki czemu dziecko nie będzie się obawiać kolejnych wizyt.

Kiedy udać się z dzieckiem na pierwszą wizytę do dentysty?

Wielu rodziców zastanawia się, kiedy należy umówić dziecko na pierwszą wizytę w gabinecie stomatologicznym. Zaleca się, aby odbyła się ona w momencie, gdy u dziecka zaczną pojawiać się pierwsze zęby – potocznie zwane „mleczakami”. Najczęściej ukazują się one już od szóstego miesiąca życia. Jeżeli jednak nie zdecydowaliśmy się pojawić u dentysty w tym czasie, ostatnim dzwonkiem jest moment, w którym pociecha kończy trzy lata, a w jej jamie ustnej znajduje się całe uzębienie – dwadzieścia zębów mlecznych.

Niestety istnieje błędne przekonanie, iż skoro dziecko nie ma żadnych problemów z uzębieniem, to wizyta w gabinecie stomatologicznym nie jest konieczna. Wręcz przeciwnie – jest ona niezbędna. Jednym z celów tak wczesnej wizyty jest przyzwyczajenie dziecka do faktu, że obca osoba zagląda do jego ust. Reakcja starszego malucha może być bardziej stanowcza, niż w sytuacji, gdy udamy się do gabinetu znacznie wcześniej. Wiele rodzin wciąż powiela stereotyp związany z budowaniem otoczki strachu i lęku przed stomatologiem. Współczesny dentysta dziecięcy Kraków, wykonuje każdy zabieg zupełnie bezboleśnie. Nie należy zatem obawiać się stomatologa, bowiem nie jest on w stanie wyrządzić żadnej krzywdy.

Aparat ortodontyczny dla osób w każdym wieku

Podobnie sprawa wygląda z wizytą w gabinecie ortodontycznym. Krzywy zgryz nie tylko nieestetycznie się prezentuje, ale także może być powodem wielu schorzeń uzębienia. Warto zatem umówić dziecko na wizytę, aby móc wykluczyć konieczność dalszego leczenia bądź wdrożyć odpowiednie rozwiązania. Aparaty ortodontyczne Kraków są obecnie powszechnie wykorzystywane w każdym wieku. Potrafią skorygować nawet najbardziej skomplikowaną wadę zgryzu, pięknie prostując zęby.

Gabinet stomatologiczny Kraków pomóc nam może z każdym problemem związanym z uzębieniem. Regularne wizyty kontrolne mogą uchronić nas od późniejszych trudności, bowiem im bardziej problem jest zaawansowany, tym leczenie może okazać się trudniejsze. Warto zatem umawiać się na wizytę nawet w sytuacji, jeżeli nie widzimy w naszej jamie ustnej nic niepokojącego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here