Każdy rodzic chce, aby pokój jego dziecka był wyjątkowy. To właśnie w tym miejscu maluch ma czuć się najbezpieczniej i najpewniej. Jednocześnie, pokój dziecięcy powinien rozwijać wyobraźnię – sprawiać, że najmłodszy lokator domu każdego dnia będzie się rozwijał i poznawał nowe zjawiska, kolory, kształty zapachy itd. Dlatego ważne jest, aby wystrój tego pomieszczenia był przystosowany do potrzeb maleństwa. Aby tak się stało, warto zaopatrzyć się w różne dodatki i akcesoria. Mogą one jednocześnie stanowić cenny element ogólnego designu pomieszczenia, a także sprawić, że pokój ten stanie się po prostu magiczny!

Urządzając pokój dziecięcy, zwykle stawiamy na jego funkcjonalność. Wybieramy meble, które w miarę możliwości posłużą przez kilka lat i będą w stanie pomieścić wszystkie ubranka i gadżety niezbędne maluchowi w każdym wieku, decydujemy się na odpowiedni, nierozpraszający kolor ścian, zaopatrujemy się w takie produkty jak przewijak, organizer do łóżeczka itd. Wszystko to jest oczywiście bardzo potrzebne, jednak urządzając pokój dziecięcy warto dać nieco popracować naszej wyobraźni. W tym jednym pomieszczeniu w domu możemy popuścić wodze fantazji i stworzyć prawdziwą krainę przygód i zabaw. Wystarczy zaopatrzyć się jedynie w kilka akcesoriów, których przykłady znajdziesz poniżej. Już teraz należy jednak wspomnieć, że wybór różnego rodzaju elementów dekoracyjnych do pokoju dziecięcego jest naprawdę duży. Nie zawsze jednak trafimy na produkty warte polecenia, wykonane z wysokiej jakości materiałów. To bardzo ważne, by w ręce naszych maluchów powierzyć coś, do czego mamy całkowite zaufanie. Tu z pomocą przychodzi handmade dla dzieci – wykonane ręcznie różnego rodzaju dodatki i akcesoria będą bezpieczne, a także stanowić będą cenną dekorację.

Namiot tipi dla dzieci

To propozycja dla rodziców maluchów nieco starszych, a już na pewno takich, które samodzielnie potrafią poruszać się po domu lub mieszkaniu. Namioty tipi dla dzieci sprawią, że zwykły pokoik zamieni się w prawdziwy plac zabaw. Ten pozornie nieskomplikowany gadżet stanie się prawdopodobnie ulubioną kryjówką waszych latorośli. Dzieciaki mogą w nim nie tylko się bawić, ale też chować wszystkie swoje najcenniejsze skarby. Co ciekawe, walory takiego namiotu docenisz zarówno podczas dni deszczowych, jak i słonecznych. Namiot można bowiem rozłożyć w domu, ale także w ogrodzie. Nie przejmuj się, jeśli pokoik malucha został urządzony w nowoczesnym, zachowawczym stylu – namiot tipi dobrze komponuje się z niemal każdym designem.

Poduszki

Poduszki wcale nie muszą służyć tylko do spania. Mogą być też elementem dekoracyjnym wystroju, a nawet zabawką. Szczególnie, jeśli mają znaleźć się w pokoju dziecięcym. Tu jednak należy pamiętać, że zwykła, kwadratowa poducha raczej nie zainteresuje maluszka. Co innego, gdy jej kształt jest dużo bardziej fantazyjny. Za przykład niech posłużą poduszki gwiazdki – idealnie łączące ze sobą funkcję dekoracyjną oraz zabawową.

Ozdoby na ścianę

Zwykle na ścianach wieszane są zdjęcia, obrazki lub w ostatnim czasie literki ułożone w imię dziecka. Warto wiedzieć, że repertuar ozdób ściennych wcale się na tym nie kończy. Aby nadać pomieszczeniu wyjątkowy, dziecięcy charakter, możemy np. zawiesić nad łóżeczkiem materiałowy latawiec, balon lub kwiatek. Prostym i ciekawym sposobem będzie też obklejenie ściany szablonem, np. lasu.

Dywan i mata

Dywany nie są często dodawane do pokoju dziecięcego, choćby ze względu na fakt, że gromadzą duże ilości kurzu. Dzieci uwielbiają się jednak bawić na podłodze i trudno im tego zabronić. Lepiej jest sprawić, by przestrzeń ta była dla nich po prostu bezpieczna, np. za pomocą mat edukacyjnych. Prosty dodatek, który sprawi maluchowi radość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here