Gry dla 4-latka – dlaczego to dobry pomysł?

21 stycznia 2020 Anna Trmik 0
Gry dla 4-latka – dlaczego to dobry pomysł?

Wydawać by się mogło, że gry to nie jest najlepszy sposób na spędzanie wolnego czasu przez dzieci. Jak się jednak okazuje, to dzięki nim dziecko ma możliwość szybszego przyswojenia swojej wiedzy oraz poznania świata. Gry edukacyjne dla przedszkolaka powinny być nieodłącznym elementem nauki.

  1. Gry edukacyjne – najważniejsze zalety
  2. Jakie gry dla 4 latka wybrać?

Gry edukacyjne – najważniejsze zalety

W sklepie z grami dla dzieci odnajdziemy wiele gier, które pomogą w rozwoju młodej osoby. Nawet najprostsze zabawy mogą pomóc przy zwiększeniu percepcji wzrokowej oraz słuchowej. Nie zapominajmy również o najważniejszej mocy, jaką posiadają gry edukacyjne. Jest to przede wszystkim umiejętność skupienia uwagi wśród najmłodszych.

To właśnie polepszona koncentracja jest jednym z najważniejszych elementów, jakie poruszają eksperci w kwestii dotyczącej rozwoju najmłodszych. Tego rodzaju gry dla 4 latka mogą przekazać sporą dawkę wiedzy. Matematyka, logiczne myślenie, czy nawet ortografia. Możliwości jest wiele, ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia oraz producentów.

Oprócz gier, które mają za zadanie ukształtowanie logicznego myślenia, ważne są także propozycje skupiające się wokół motoryki dziecka. Są to więc wszelkiego rodzaju bierki, czy gry typu jenga. Podobnie jak wcześniejsze propozycje, w nie również można grać z przyjaciółmi, jak też z rodziną.

Jakie gry dla 4 latka wybrać?

Wybór gier dla przedszkolaka może być nie lada wyzwaniem. Półki sklepowe wręcz uginają się od propozycji dla zatroskanych rodziców. Jak więc wybrać najlepszą grę?

Przede wszystkim spróbujmy połączyć zainteresowania dziecka z edukacją. Gry dla 4 latka powinny skupiać się wokół poznawania samego świata, jak i zasad, jakie obowiązują.

Dobrze też, aby gra była dopasowana do obecnego poziomu dziecka. Jeśli więc uczymy się w tej chwili literek, kupmy dedykowane ku temu układanki, czy też puzzle. Podobnie będzie w przypadku liczenia. Tutaj świetnie sprawdzi się domino.

Nie zapominajmy także o nieśmiertelnych grach memory oraz quizach. Są one uniwersalne i mogą zapewnić dobrą zabawę na deszczowe popołudnia. Ponadto będą ćwiczyć pamięć oraz logiczne myślenie, które będzie potrzebne na każdym etapie rozwoju naszego malucha.

Na koniec warto pamiętać o tym, że wielu naukowców to właśnie w grach widzi przyszłość edukacji dla małych dzieci. Wspólna zabawa nie tylko uczy, ale również zawiązuje mocne więzi. Dlatego nigdy nie lekceważmy roli, jaką od zawsze gry odgrywały w życiu naszych dzieci. Od tego zależy ich późniejszy rozwój.

Napisz komentarz

Nigdy nie udostępniamy Twojego adresu e-mail.

Ciemny
Jasny