Najświeższe statystyki medyczne nie pozostawiają złudzeń, z roku na rok systematycznie przybywa pacjentów zmagających się z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc. Na dziś dzień, wyłącznie w naszym kraju, jest ich ponad dwa miliony. Jedną z najbardziej skutecznych metod zwalczania tej dolegliwości okazuje się banalnie prosta w zastosowaniu tlenoterapia. By jednak móc z niej skorzystać, niezbędne jest wykorzystanie koncentratora tlenu.

Dawniej tylko w szpitalach

Jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie brał w ogóle pod uwagę, że tlenoterapię można byłoby realizować w warunkach domowych. Powód? Przede wszystkim problematyczną kwestię stanowiło zaopatrzenie się w specjalistyczny sprzęt medyczny, który dostępny był jedynie w placówkach szpitalnych. Dziś natomiast istnieją fachowe punkty zwane wypożyczalniami typu Elektrotechmed, za pośrednictwem których można się zaopatrzyć w bardzo szeroki wachlarz fachowych urządzeń, w tym także koncentratorów tlenu jakie są stosowane przy kuracji tlenem. W praktyce, domowe leczenie wiąże się z dostarczaniem dodatkowej ilości tlenu, jaki umożliwia powstrzymanie ataków duszności, zawału serca, ale też nie dopuszcza do pojawienia się stanów niedotlenienia organizmu. Wystarczy pięć minut bez dopływu życiodajnego gazu, aby doszło do nieodwracalnych w skutkach zmian. W konsekwencji tego może pojawić się nawet zgon, a szybka reakcja z zastosowaniem koncentratora tlenu jak najbardziej jest w stanie temu przeciwdziałać.

Metoda działania

Koncentrator tlenu pozwala na zapewnienie wysokiego stężenia tlenu, bo w przypadku lepszej klasy modeli sprzętu nawet do ponad dziewięćdziesięciu sześciu procent. To nie tylko gwarancja komfortu samodzielnego leczenia się bez konieczności spędzania długiego czasu w szpitalu, ale też i zupełnie bezpieczna granica dawkowania tlenu. Dzięki regularnej tlenoterapii można pozbyć się beztlenowych szczepów bakterii. To także efektywna forma walki ze szkodliwymi pierwotniakami oraz wirusami. Koncentrator tlenu to dziś pojęcie bardzo szerokie, ponieważ systematycznie pojawiają się na rynku coraz to liczniejsze rodzaje urządzeń tego typu, mocno zróżnicowane parametrami technicznymi, dostępne zarówno jako sprzęt mobilny oraz modele stacjonarne. Wraz z biegiem czasu występują koncentratory tlenu na tyle innowacyjne, że ich zastosowanie nie tylko jest błyskawiczne, ale również maksymalnie skuteczne. Nowsze urządzenia posiadają wiele ciekawych udogodnień takich jak nebulizator, pulsoksymetr, czy pilot zdalnego sterowania. Do tego, zwłaszcza warianty mobilne, nie ważą zbyt dużo oraz cechują się kompaktowymi wymiarami. Mogą być łatwo przenoszone z miejsca na miejsce oraz zabierane w podróż.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here