Butelka do karmienia jest niezwykle ważna – z jej pomocą dostarczysz pokarm swojemu dziecku. Jeżeli więc wiesz, że nie będziesz swojego malucha karmiła piersią, koniecznie się w nią zaopatrz. Wybór tych akcesoriów jest naprawdę szeroki — jak zatem wybrać najlepszy model dla swojego dziecka? Poznaj nasze porady, a zadanie to stanie się o wiele łatwiejsze!

Jakie butelki do karmienia wybrać – duże czy małe?

Rozmiar butelki ma spore znaczenie, szczególnie w pierwszych tygodniach życia dziecka. Noworodek spożywa znacznie mniejsze ilości mleka niż półroczne niemowlę. Z tego też względu na sam początek polecane są butelki o najmniejszej pojemności. Aby wiedzieć, jak odpowiednio dobrać rozmiar, warto stosować się do standardowych zaleceń odnośnie karmienia niemowląt. Przedstawiają się one następująco:

– pierwszy miesiąc życia dziecka – 7 porcji dziennie po 9-110 ml mleka,

– drugi miesiąc życia dziecka – 6 porcji po 110-130 ml mleka,

– trzeci miesiąc życia dziecka – 6 porcji po 130 ml mleka,

– czwarty miesiąc życia dziecka – 6 porcji po 150 ml mleka,

– piąty/szósty miesiąc życia dziecka – 4 porcje po 180 ml mleka.

Na tej podstawie możesz się zaopatrzyć w butelki na pierwsze miesiące życia Twojego malucha. Na samym początku sprawdzi się mała butelka o pojemności 110 ml, następnie 150 ml, tymczasem dla półrocznych maluchów zaleca się te o pojemności co najmniej 180 ml. Szukasz miejsca, w którym kupisz wysokiej jakości butelki? Szeroki ich wybór znajdziesz np. w kategorii e-sklepu https://asplaneta.pl/butelki-do-karmienia. Bez trudu dopasujesz ich rozmiar do aktualnych potrzeb Twojego maluszka.

Szklana czy plastikowa butelka?

Kolejną zagwozdką młodych rodziców jest materiał wykonania butelki. Wybierać możesz pomiędzy szkłem oraz plastikiem. Pierwszy wariant ceniony jest ze względu na jego trwałość – szklane butelki do karmienia mogą służyć przez długie lata. Bez problemu można je wyparzyć i wygotować, aby pozbyć się wszelkich drobnoustrojów. Ich wadą jest jednak masa – są zbyt ciężkie, aby dziecko mogło samodzielnie je utrzymać.

Plastikowa butelka to rozwiązanie, które charakteryzuje się niską ceną oraz lekkością. W przypadku upadku butelki nie istnieje ryzyko stłuczenia i skaleczenia dziecka, a mała waga sprawia, że niemowlę może ją trzymać samodzielnie. Ze względów higienicznych należy wymieniać ją co miesiąc. Podczas zakupów zwróć uwagę na to, czy w swoim składzie nie zawiera szkodliwego związku BPA, który może przenikać do pokarmu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here