Jak wybrać hulajnogę dla dziecka?

9 maja 2022 Anna Trmik 0
Jak wybrać hulajnogę dla dziecka?

Wybór hulajnogi dla dziecka może być skomplikowany. Dostępnych jest tak wiele opcji, że określenie, która z nich jest najlepsza, może być trudne. Przy wyborze hulajnogi należy wziąć pod uwagę wzrost dziecka, który pomoże ustalić odpowiedni rozmiar sprzętu. Hulajnoga powinna być bezpieczna i łatwa w użyciu, wystarczająco lekka, aby dziecko mogło ją podnieść. Elementy powinny być solidne i mocne, z szerokimi oponami dla bezpieczeństwa.

Przy wyborze hulajnogi ważny jest również wiek dziecka, ponieważ często istnieją konkretne zalecenia dla każdej grupy wiekowej. Podstawowe czynniki wpływające na decyzję o zakupie hulajnogi dla dziecka to:

  • Wiek dziecka: Czy dziecko jest wystarczająco duże, aby jeździć bez pomocy?
  • Waga dziecka: Czy dziecko spełnia wymagania dotyczące wagi?
  • Wzrost dziecka: Czy dziecko spełnia wymagania dotyczące wzrostu?

Jak dobrać hulajnogę do wzrostu dziecka?

Hulajnoga przeznaczona dla dziecka musi przede wszystkim posiadać regulowaną wysokość kierownicy. W ten sposób będziemy mieli możliwość dopasowania wysokości kierownicy do szybko zmieniającego się wzrostu dziecka. Trzeba mieć na uwadze, że wzrost dziecka bardzo szybko się zmienia i żeby uniknąć konieczności wymiany hulajnogi na inny model warto kupić taki, w którym wystarczy podnieść kierownicę. To ograniczy koszty zakupu nowej hulajnogi.

Hulajnoga dla dziecka musi być dopasowana do wzrostu i wagi ze względu na bezpieczeństwo. Zbyt mały rozmiar hulajnogi może spowodować uszkodzenie jej (mała hulajnoga będzie łamliwa). Jeśli zdecydujemy się na zakup za dużej hulajnogi to dziecko może mieć problemy z użytkowaniem. Opanowanie zbyt dużej hulajnogi będzie bardzo trudne dla dziecka.

Generalna zasada jest taka, że hulajnoga dziecięca powinna być tak dobrana aby dziecko w czasie jazdy miało poprawną postawę – dziecko musi mieć ułożone ręce na kierownicy w taki sposób aby był zachowany kąt około 100-110 stopni. Jeśli chodzi o wysokość hulajnogi to powinna ona być mniejsza niż 70 cm dla dziecka o wzroście między 95 a 112 cm. 

 

Czym są hulajnogi scoot and ride?

Hulajnogi Scoot & Ride pochodzą z Austrii – to tam została założona firm, zajmująca się produkcją hulajnóg dla dzieci między 1 a 12 rokiem życia. Na ten moment hulajnogi scoot and ride są popularne w ponad 40 krajach całego świata. Jest to rozwiązanie innowacyjne ponieważ hulajnoga Scoot & Ride może być również jeździkiem dla dziecka (tzw. hulajnoga z siedzeniem). Modyfikacja odbywa się bez użycia żadnych narzędzi. Hulajnogi dla dzieci Scoot & Ride to bezapelacyjnie produkt charakteryzujący się wysoką jakością wykonania. Hulajnogi są bardzo lekkie – ich waga to niecałe 3 kilogramy. To niezaprzeczalny atut tego sprzętu – nie ma problemów w noszeniu tej hulajnogi przez jakąś część spaceru z dzieckiem.

Hulajnoga Scoot & Ride do kupienia w sklepie Elemele – jest dokonała dla najmłodszych dzieci czyli takich, które skończyły niedawno 1 rok życia – pojazd jest bardzo stabilny i ma skrętne koła. Dla najmłodszych najczęściej pełni rolę trzykołowego jeździka – hulajnogi z siedziskiem, a gdy przyjdzie czas rodzic może w kilka sekund bez użycia narzędzi zamienić ten pojazd w tradycyjną hulajnogę.

Hulajnoga z siedziskiem – Jakie ma zalety i czy warto ją kupić?

Hulajnoga z siedziskiem dla dzieci to bardzo fajny i bezpieczny pojazd dla najmłodszych dzieci. Zaletą tego rodzaju hulajnogi jest to, że zapewnia większą stabilność i bezpieczeństwo podczas jazdy. Pojazd rośnie razem z dzieckiem i bardzo łatwo można go przekształcić w tradycyjną hulajnogę. W ten sposób nie trzeba inwestować w zakup osobnego produktu.  

Napisz komentarz

Nigdy nie udostępniamy Twojego adresu e-mail.

Ciemny
Jasny