Znalezienie prezentu dla dziecka z okazji jego chrztu to jedno, ale trzeba też go jakoś ładnie zapakować. Pojawia się więc pytanie, jak to zrobić i czym się posiłkować? Można oczywiście kupić gotowe opakowanie w postaci chociażby torebki tematycznej, których nie brakuje w sklepach. Inną opcją jest samodzielne zrobienie oryginalnego opakowania, co z całą pewnością będzie bardziej wartościowe, nawet jeśli miałoby mniej kosztować. Nic nie jest w stanie zastąpić piękna przedmiotów hand made, czyli ręcznie robionych. Tym bardziej, jeśli do wykonania takiego opakowania włożymy swoje serce.

Pięknie zapakowany prezent na chrzest ma znaczenie

Dla niektórych wygląd opakowania nie ma większego znaczenia, ale dla większości z nas jest to jednak istotne i zwracamy na to uwagę Tym bardziej, że zanim dobierzemy się do prezentu, w pierwszej kolejności naszym oczom ukazuje się właśnie to, w co został on zapakowany. Tak więc opakowanie podarunku ma znaczenie, nawet jeśli nie jest on dużych rozmiarów. Nikomu chyba nie uśmiecha się wręczanie czegoś w kartonie, w którym przedmiot został oryginalnie zapakowany na linii produkcyjnej czy też w zwykłej torebce foliowej. Wówczas cały czar pryska już na samym wstępnie i chęć zajrzenia do środka nagle jakoś się ulatnia. Dla małego brzdąca oczywiście nie będzie miało znaczenia to, jak został zapakowany prezent, ale na twarzy jego rodziców może pojawić się nieprzyjemny grymas. W celu uniknięcia takich nieprzyjemnych sytuacji, warto zastanowić się nad tym, jak zapakować prezent na chrzest. Pierwsze wrażenie jest przecież najważniejsze.


Przy wyborze opakowania na prezent, należy mieć na uwadze jego rozmiar

Źle dopasowane opakowanie – zarówno za duże, jak i za małe, będzie niewypałem. W przypadku zbyt dużego opakowania trzeba liczyć się z tym, że będzie to wyglądało mało estetycznie, natomiast to zbyt małe popsuje całą niespodziankę z otwierania. Przed wybraniem się do sklepu po papier do pakowania czy torebkę, należy poznać dokładne wymiary prezentu, aby uniknąć konieczności kupowania następnego opakowania.

Jakie rodzaje opakowań mamy do dyspozycji?

Sklepowe półki niemalże uginają się pod naporem różnego typu opakowań na prezenty, więc każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego, w tym takie z okazji chrztu. Jedni stawiają na ozdobny papier, inni wybierają kolorową torebkę z ciekawym nadrukiem. Można też sięgnąć po eleganckie pudełeczko. Zasada jest taka, aby opakowanie było dopasowane do kupionego prezentu. Jeśli upominek jest ciężki, to nie zapakujemy go przecież w delikatną torebkę papierową, która już przy wręczaniu będzie w kiepskim stanie i może się nawet podrzeć. Przy małych podarkach o większej wartości zaleca się postawić na ładne i solidne pudełko. Może mieć ono tabliczkę ze spersonalizowanym napisem w postaci grawera. Spersonalizowane prezenty są zawsze strzałem w dziesiątkę i same w sobie są ozdobą, ale niestety więcej kosztują niż te zwykłe.

W przypadku przykładowo wręczania dziecku jakiś elementów biżuteryjnych, można zapakować je do stylowej szkatułki z drewna. Metalowe puzderko także świetnie sprawdzi się w roli opakowania na prezent. Takie solidniejsze i dekoracyjne opakowania mają długą żywotność i mogą towarzyszyć obdarowanemu przez długi czas – zostaną wykorzystane do innych celów.

Jak zapakować prezent na chrzest?

Utarło się przekonanie, że w przypadku dziewczynki opakowanie na prezent powinno być koloru różowego, a dla chłopca w kolorze niebieskim, ale nie trzeba trzymać się tych zasad. Tym bardziej, że do dyspozycji mamy znacznie więcej opcji, które są ładniejsze i ciekawsze. Spore znaczenie mają dodatki do prezentu, które podkreślą estetykę opakowania.


Idealnie sprawdzi się przykładowo kokardka, wstążka, kartka z życzeniami czy też nawet figurka samoprzylepna. Takie opakowanie zyskuje charakteru i budzi większe zainteresowanie. Oczywiście nie można przesadzać z ilością takich dodatkowych dekoracji, gdyż uzyska się efekt odwrotny od zamierzonego. Ozdoby są jak najbardziej mile widziane, ale należy w ich przypadku zachować umiar. To przecież to co znajduje się w środku opakowania, jest najważniejsze. Prostota zawsze będzie najkorzystniejszym rozwiązaniem w każdym przypadku.

Świetną opcją jest wykonanie samodzielnie opakowania na prezent dla dziecka z okazji chrztu. Wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne i nie trzeba mieć jakiś wyjątkowych umiejętności. Oczywiście wymaga to od nas większej kreatywności i jest bardziej czasochłonne niż zakup gotowego opakowania, ale z całą pewnością warto. Najprościej będzie wziąć jakieś szare pudełko i okleić je ozdobnym papierem, po czym napisać własnoręcznie na nim swoje życzenia. Do takiego własnoręcznie zrobionego opakowania można dołączyć kolorowy balonik z imieniem czy zdjęciem brzdąca. W taki oto sposób zrobi dobre pierwsze wrażenie i z pewnością nasz prezent zostanie bardziej doceniony.

Papier na prezent – wykonaj go samodzielnie!

Jeśli nie mamy pod ręką żadnego ozdobnego papieru, który nadałby się na opakowanie nim prezentu z okazji chrztu, to można zrobić go samodzielnie. Potrzebować będziemy do tego gładkiego papieru, który można przyozdobić własnoręcznie zrobionymi czy gotowymi stemplami.

Taki szary papier też można użyć – wystarczy fantazyjnie przewiązać go sznurkiem i przyozdobić jakimś gadżetem. Wykorzystać można bibułę, kolorowe papiery czy nawet srebrną folię. Możliwości jest naprawdę sporo, wystarczy rozejrzeć się po domu, aby wpaść na jakiś ciekawy pomysł. Można również zrobić własnoręcznie woreczek na prezent i przymocować do niego bilecik z imieniem osoby, dla której jest przeznaczony prezent. Żadna torebka sklepowa nie zrobi na maluchu takiego wrażenia, jak prezent zapakowany w fikuśny cukierek czy pudełko z ogromną kokardką znajdującą się na jego środku. Pudełeczko można przyozdobić kolorowymi nitkami, tasiemkami, przykleić kredki czy samochodzik albo jakiegoś papierowego zwierzaka. Posłużyć się można także celofanem, czyli specjalną przezroczystą folią, którą można kupić w sklepie papierniczym czy w kwiaciarni. Wystarczy umieścić upominek na środku arkusza, po czym zebrać boki do góry i związać jakimś sznurkiem, tasiemką, wstążką czy kokardką.