Wielcy odkrywcy zaczynali od podróży palcem po mapach. Dziś mapy to narzędzie, które nie tylko pomaga dorosłym w codziennym życiu, ale przede wszystkim rozbudza dziecięcą wyobraźnię. Marzeniem wielu małych podróżników jest globus, który przedstawia całą ziemię i wpływa na jej wyobrażenie, za pomocą swojego kształtu. Jak wybrać najlepszy globus dla najmłodszych, by za pomocą zabawy zachęcić ich do nauki o świecie?

Globus dla dziecka — sukces tkwi w prostocie

Globusy dla dzieci to nieoceniona pomoc w nauce — przekazują informacje w zabawny i całkowicie bezstresowy sposób. W przypadku maluszków powinny być proste. Dziecko nie będzie bowiem wdawać się w szczegóły, a pierwszą lekcją, jaką wyciągnie z obserwacji Ziemi, będzie to, że jest ona okrągła. Dzięki globusowi możesz pokazać mu bieguny, kontynenty, a nawet spróbować wytłumaczyć, że w Australii ludzie nie chodzą do góry nogami.

Z pewnością globusy pełne szczegółów nie będą najlepszym rozwiązaniem. Postaw na ten najprostszy np. tylko z zarysami kontynentów. Nieco starsze dzieciaki z pewnością docenią globusy polityczne.

Jaki globus będzie najlepszy dla dziecka?

Globus to pomoc naukowa, ale nie tylko. Może też być fantastyczną ozdobą wnętrza. Sprawdzi się zarówno w pokoju niemowlaka, jak i nastolatka, a najlepiej w pokoju młodego podróżnika. Można nim podkreślić pasje dziecka. Z czym warto połączyć go w pokoju?

  • Ze stylizowanymi mapami, wyglądającymi jak stare ryciny wiszącymi na ścianie;

  • Modelami statków na półkach;

  • Drewnianą skrzynią skarbów;

  • Pościelą z motywem podróżniczym.

Bardzo popularnym rozwiązaniem jest również podświetlany globus, który niesamowicie wygląda wieczorem. Daje on bardzo dyskretne światło, tworząc w pomieszczeniu przytulny nastrój. Dobrze sprawdzi się również na biurku jako efektowna dekoracja i oświetlenie nablatowe. Ciekawym rozwiązaniem jest globus z mapą fizyczną, która po podświetleniu zamienia się w mapę polityczną. Świecący globus sprawdzi się również jako lampka nocna, np. w pokoju dziecka, które nie lubi zasypiać w całkowitej ciemności.

Chociaż globusy dla dzieci mają na celu jedno — zachęcić ich do nauki i podróżowania po świecie, pamiętajmy, że globus globusowi nierówny. Warto dobrać odpowiednią kulę ziemską do możliwości swojego dziecka. W przypadku maluszków postawmy na mało szczegółową mapę, a dla dzieci nieco starszych wybierzmy globus z mapą polityczną. Możemy również wybrać produkt 2w1, czyli taki, który połączy w sobie naukę i estetykę. W dzień będzie wiernym kompanem podczas nauki geografii, a w nocy zamieni się w niezwykłą lampkę rzucającą ciekawy cień na ścianie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here