Rodzice bardzo duży nacisk kładą na bezpieczeństwo i rozwój swoich pociech. Nie powinno to dziwić, wszak to ich inwestycja w przyszłość. W kwestii bezpieczeństwa bardzo często pojawia się mata edukacyjna, która ma chronić dziecko przed upadkiem, ale także pomóc mu się rozwijać. Na rynku dostępnych jest wiele modeli i rodzajów mat, które spełniają podstawowe wymagania. Ich wybór nie musi być jednak taki łatwy.

Aby zagwarantować prawidłowy rozwój i bezpieczeństwo dziecku, należy wybrać modele najlepszej jakości. Nie każdy rodzic, a w szczególności początkujący, wie na co zwrócić uwagę.

(https://misioohandmade.pl/blog/porady/od-kiedy-mata-edukacyjna-dla-dzieci/ – od kiedy mata edukacyjna dla dzieci?)

Co to jest mata edukacyjna?

Mata edukacyjna to zabawka wielofunkcyjna, która ma za zadanie przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo bawiącemu się dziecku, a także rozwijać jego zdolności wzrokowo-ruchowe. Dostarcza ona także wiele radości, zabawy i zajmuje czas malucha. Dzięki temu rodzice mają także chwilę dla siebie, czy na wykonywanie innych obowiązków domowych, które piętrzą się podczas zajmowania się pociechą.

Mata edukacyjna uchroni także malucha przed zimnem podłogi, bakteriami znajdującymi się na dywanie, a także przed bolesnymi upadkami, co często ma miejsce podczas nauki chodzenia. Ponadto oddziałuje ona na zmysły dziecka, poprzez dostarczanie mu bodźców zewnętrznych w postaci kontrastowych kolorów, różnych faktur materiału i zabawkom znajdującym się na pałąku.

Jakie są rodzaje mat edukacyjnych?

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów mat, które korzystnie wpływają na rozwój dziecka. Wymienić można między innymi maty z pałąkiem, które są najpopularniejszymi. Dostępne są one w różnych rozmiarach i kształtach oraz z różnymi zabawkami zawieszonymi na pałąku. Kolejnym rodzajem są maty materiałowe, które różnią się od poprzednich przede wszystkim wielkością. Bardzo często wystarczą na to, aby pomieścić na sobie całe rodzeństwo, dlatego też chętnie wybierają je rodzice bliźniąt. Również i ten rodzaj zawiera liczne zabawki, dodatkowo, gdy dziecko z niej wyrośnie, można ją użyć jako narzuta na łóżko lub koc.

Maty z metkami mają największą gamę modeli do wyboru. Różnią się od siebie wyglądem, fakturą materiału, wielkością, kształtem i kolorami. Na ich zakończeniach znajdują się charakterystyczne kolorowe metki o zróżnicowanej wielkości i w kontrastowych barwach, które przykuwają wzrok malucha. Dziecko bardzo często zaciekawia się nimi, ale żeby do nich dotrzeć musi raczkować, co korzystnie wpływa na rozwój jego koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Na co zwrócić uwagę wybierając matę edukacyjną?

Nie wszyscy rodzice, a w szczególności początkujący, wiedzą, na co zwrócić uwagę wybierając matę dla dziecka. Przede wszystkim istotne są takie aspekty jak:

– rodzaj maty

– wymiar maty

– kolorystyka maty

– materiał, z jakiego została wykonana

Ponadto należy zwrócić uwagę na to, czy posiada odpowiednie certyfikaty i atesty, które gwarantują bezpieczeństwo dziecka.

Mata worek na zabawki – wielofunkcyjna mata dla dzieci

Jednym z nowszych rodzajów mat dla dzieci jest mata worek na zabawki. Charakteryzuje ją przede wszystkim opcja 2w1. Na czas zabawy matę się rozkłada i wysypuje na nią zabawki. Po jej zakończeniu wystarczy zebrać wszystkie gadżety na środku maty, a następnie ściągnąć sznurki. W ten sposób utworzy się worek, w którym będą przechowywane zabawki.

Mata worek na zabawki dla dzieci, wykonana jest z mocnego i trwałego materiału, który gwarantuje, że nawet przy większym ciężarze się nie rozerwie. Ponadto jest on miękki i przyjemny w dotyku oraz pełni funkcję ochronną w razie upadku dziecka. Po zebraniu zabawek mata worek na zabawki może zostać powieszona lub schowana pod łóżko, czy do szafy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here