Niewątpliwie dbałość o wszechstronny rozwój dziecka od jego urodzenia jest bardzo istotny. Wydatków jest naprawdę wiele, dlatego rodzice szukają w wielu przypadkach oszczędności. Są jednak takie artykuły na których oszczędzać absolutnie nie można. O ile można zostawić ubranka po starszym bracie, o tyle takie postępowanie w przypadku fotelika samochodowego jest po prostu narażaniem dziecka na niebezpieczeństwo. Dziś jednak zajmiemy się artykułami dla pierwszego potomka. Co zatem będzie niezbędne i na czym nie można oszczędzać?

Wózek dziecięcy – dobry model z odpowiednimi amortyzatorami i hamulcami

Niezależnie od tego czy wózek dziecięcy użytkować będziesz w mieście, czy w parku, musi być ergonomiczny. Zatem ważna jest głęboka gondola i również dość duża. Dlatego wybierając wózek dziecięcy musisz zwrócić na to uwagę, dzięki temu wystarczy dziecku aż do momentu, kiedy na stałe przesiądzie się do spacerówki. Wózek dziecięcy to jednak pewna oszczędność, gdyż nie trzeba decydować się na gondolę i spacerówkę, można wybrać model 2w1. Czy jednak zawsze to dobry wybór? Wszystko zależy od producenta, gdyż bywa tak, że niestety po przekształceniu na spacerówkę wózek jest zbyt ciężki, masywny i mało zwrotny. Dlatego i tak trzeba kupić model spacerowy. Warto zatem przed zakupem zasięgnąć opinii innych rodziców i wybrać model od renomowanego producenta. Takie można znaleźć w sklepie dziecięcym online.

Fotelik samochodowy – dobre wyniki w testach zderzeniowych to podstawa

Każdy renomowany sklep dziecięcy posiada w sprzedaży foteliki samochodowe najwyższej klasy. Przy wyborze tego akcesorium do samochodu istotne jest jego dopasowanie do kanapy samochodowej, dlatego przed zakupem należy sprawdzić czy fotelik jest kompatybilny. Nie można kupować go ze względu na promocję, bez wcześniejszej weryfikacji. Podstawą jest również dobry wynik w testach zderzeniowych. Tanie foteliki z zestawów 3 w 1 ich nie przechodzą. Dlatego wybierając taki zestaw najlepiej dobrać jako alternatywę za dopłatą, fotelik, który posiada dobre opinie ekspertów. Dotyczy to również fotelików samochodowych dla starszych dzieci.

Leżaczek dziecięcy – zadbaj o rozwój dziecka od pierwszych miesięcy życia

W sklepach można znaleźć wiele rodzajów leżaczków dziecięcych, również tych tanich. Jednak przy zakupie tego akcesorium nie warto oszczędzać. Przede wszystkim dobry model może posłużyć jeszcze dla kolejnego dziecka. Ponadto wyposażony jest w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, zapewniające maluszkowi bezpieczeństwo. Posiada lekki, a jednocześnie stabilny stelaż. Często również masz w nim do wyboru więcej melodii, zatem dziecko nie będzie się nudzić. Mogą być przeznaczone zarówno do zabawy, jak i usypiania. Przede wszystkim dobry model posiada regulację w kilku pozycjach, również tej leżącej, także dodatkową wkładkę dla noworodka. Takie leżaczki dziecięce wspierają zatem rozwój dziecka zarówno ten emocjonalny, jak i fizyczny.

Artykuły pomocne w pielęgnacji

W przypadku zakupów dla niemowlęcia często nie mają one końca, gdyż ciągle okazuje się, że czegoś brakuje. Również na artykułach pomocnych w pielęgnacji nie można oszczędzać. Należy zwracać uwagę, by miały pozytywną opinię np. Instytutu Matki i Dziecka. Ponadto powinny być wykonane z bezpiecznych materiałów, co w szczególności dotyczy akcesoriów plastikowych, ale nie tylko. Ważny z pewnością będzie wybór odpowiedniej wanienki dla dziecka. Tutaj trzeba zwrócić uwagę na odpowiednie wyprofilowanie, a także lekkość, a przy tym stabilność.

Buty dziecięce

Niewątpliwie wśród artykułów na których nie można oszczędzać są również buty dziecięce. Prawidłowy rozwój stopy jest bardzo ważny, a tylko odpowiednie obuwie zapobiegnie płaskostopiu czy innym problemom. Ważne jest również by buty były przewiewne i pozwalały skórze oddychać. Zatem należy wybierać modele odpowiednio wyprofilowane, które są rekomendowane przez ortopedów i tworzone we współpracy z takimi specjalistami.

Nasza lista produktów, na których nie można oszczędzać mogłaby być jeszcze dłuższa, gdyż wszystko zależy od stopnia rozwoju dziecka i jego wieku. Pewnym pocieszeniem jest fakt, że w przypadku np. dwójki dzieci, to młodsze może z wielu z nich skorzystać, a wtedy wydatki będą nieco mniejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here