wpisuj wszystkie sprawy

Najlepszy czas spędzony z całą rodziną to taki, który jest odpowiednio zaplanowany. Owszem, potrzeba spontaniczności, ale jednak brak planów sprawia, że wkrada się element nudy oraz rutyny. Częste zostawianie w domu sprawia, że więzi pomiędzy rodzicami, a dziećmi się zacierają, ponieważ dorośli skupiają się na swoich obowiązkach, a dzieci są zamknięte w swoich pokojach. Jest pewne rozwiązanie, które pozwala na idealne zaplanowanie każdego dnia, a jest to planer. Aby się o nim więcej dowiedzieć, zachęcamy do lektury poniższego artykułu.

Planer sprawia, że każdy jest dzień odpowiednio zaplanowany

We wstępie podkreśliliśmy destrukcyjny aspekt nudy. Niestety, wiele polskich rodzin nie ma zaplanowanego czasu, a przecież jest to najwspanialsza rzecz, jaką można dać swojej rodzinie. Dobrze zaplanowany czas to wspomnienia, które zostają z człowiekiem na lata. Czasem nawet może okazać się, że na starość będzie wracać do tych chwil, które przecież tak świetnie smakowały razem z najbliższymi.

Planer to świetne rozwiązanie, które pozwala na dokładne zaplanowanie każdego dnia. Jest to prawdziwe narzędzie walki z nudą. Zdajemy sobie sprawę, że może ktoś powiedzieć, że nie ma w tym spontaniczności, aczkolwiek jest to nieprawda. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zaplanowanie wycieczki wcześniej oraz umieszczenie jej w planerze. Dzięki temu będziemy mieć więcej czasu na dokładny research odnośnie danego miejsca, a przede wszystkim będziemy mieć świadomość zbliżającego się wyjazdu. Tym samym nie zmarnujemy żadnego czasu i wspólne rodzinne przeżycia będą pięknymi momentami.

Planer rodzinny na lodówkę

Planery można zamontować w różnych miejscach

Dużym plusem planerów rodzinnych jest to, że można zdecydować się na większe planery na ścianę, ale też innym rozwiązaniem mogą być planery w formie magnesów na lodówkę. Zawsze dobrze mieć wybór i na pewno bardziej elastycznym rozwiązaniem jest ten w formie na lodówkę, natomiast wersja ścienna sprawia, że jest to większy format oraz inna ekspozycja.

Zakup planera może służyć nie tylko w celach rozrywkowych, ale również można wpisywać tam najważniejsze daty z życia rodziny. Tym samym nie uciekną już żadne urodziny bliskich nam osób. Obecnie żyjemy tak szybko, że nie sposób jest zapomnieć niektórych świąt dla nas istotnych. Innym zastosowaniem może być umieszczanie w nim nadchodzących sprawdzianów w szkole przez dziecko. Tym samym nigdy nie będzie można powiedzieć, że zapomniało się nauczyć.

Jaki wybrać odpowiedni planer? Może być to planer miesięczny, ale są też dostępne w formie tygodniowej, a nawet są dostępne specjalne planery dla przedszkolaków. Należy przy okazji pamiętać, aby cały czas o niego dbać, by móc nadpisywać inne wydarzenia.

Planer może nauczyć dzieci odpowiedzialności

Nie ma co ukrywać, że dzieci potrafią być nieporządne. Czasem ciężko zmusić ich do tego, żeby posprzątały pokój, pozmywały naczynia czy też wykonały inne czynności, które były dla nich przeznaczone. Ważne jest zatem odpowiednie podejście rodziców, które nie będzie wymagało kilkukrotnego powtarzania dzieciom ich obowiązków.

Dobrym rozwiązaniem będzie zakup dla nich planera pozwalającego na wpisywanie ważnych czynności. Może być to schemat: dzień – godzina – czynność, np. wtorek – 18:00 – sprzątanie. W taki sposób dziecko nauczy się regularności i tego, że nieważne co się dzieje, ale obowiązki muszą zostać wykonane. Sprawia to, rodzicom jest łatwiej wyegzekwować pewne rzeczy i obowiązki, do których zobowiązali swoje pociechy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here