Spacery są bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka. Chcąc spacerować dodatkowo z psem, trzeba się do tego odpowiednio przygotować i powoli przyzwyczajać dziecko do jego obecności. Przebywanie na świeżym powietrzu podnosi odporności dziecka i dostarcza mu nowych bodźców do rozwoju. Towarzystwo psa działa uspokajająco.

Pierwsze wyjście z dzieckiem i psem

Spacer z dzieckiem i psem jednocześnie potrafi być bardzo absorbujący. Z założenia powinien być przyjemny i relaksujący, a nie nastręczać nam nowych problemów. Dlatego warto podczas pierwszych spacerów zapewnić sobie pomoc i asystę drugiej osoby. Pozwoli to lepiej skoordynować nasze działania, zauważyć ewentualne niedogodności i na bieżąco je skorygować. Potrzeby dziecka i psa powinny być zaspokojone w odpowiedniej kolejności, co skutecznie zmniejszy ewentualne kłopoty. Miejmy na uwadze, że każdy z nas jest inny i inaczej się zachowa w danej sytuacji. To samo podejście odnosi się do psa.

Wózek na spacery

Wózek spacerowy powinien być wygodny i praktyczny. Wiele osób wozi dziecko w wózku i mocuje smycz do wózka. To dobre rozwiązanie tylko wtedy, gdy Twój pies umie spokojnie chodzić na smyczy. Wózek daje też większe możliwości przy wykonywaniu dodatkowych czynności. Ułatwia zbieranie kup, schylanie po zabawkę psa czy rozmowę ze znajomymi. Bardzo praktyczną rzeczą jest uchwyt na wodę do wózka. Możemy do niego włożyć również jakieś rzeczy jak pieluszki, zabawki dla psa czy mokre chusteczki. Spacerując z wózkiem mamy większą swobodę ruchów. Wózek 2w1, czyli wózek wielofunkcyjny jeszcze bardziej zwiększy nam wygodę użytkowania i korzystnie wpłynie na spacer z naszym pupilem.

Przydatne przedmioty dla psa podczas spaceru

Wyjście na spacer z wózkiem dla dziecka w towarzystwie psa, powinien przebiegać w sposób kontrolowany, a zarazem komfortowy dla wszystkich.

Niezbędne i pomocne rzeczy w opiece nad naszym psem to:

  • Woreczki na psie odchody;
  • Długa i wytrzymała smycz;
  • Praktyczne szelki dla psa;
  • Woda i miska;
  • Pojemnik ze smakołykami;
  • Zabawki dla psa.

Ogólne zalecenia w czasie spaceru z dzieckiem i psem

Spacer powinien odbywać się w spokojnych miejscach, gdzie jest mniejsza ilość ludzi i psów. Nie powinniśmy rozmawiać przez telefon, tylko skupić się na podopiecznych i otoczeniu. Mamy czerpać przyjemność ze spaceru, a zarazem być w miarę uważnymi obserwatorami. Pomoże to nam uniknąć nieprzyjemności i bezpiecznie wrócić do domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here