Ciąża to wyjątkowy czas w życiu przyszłej mamy, pełen skrajnych emocji, gwałtownych zmian i związanych z nich objawów. Chociaż jest to magiczny okres, upływający na niecierpliwym wyczekiwaniu maluszka, zmiany fizjologiczne zachodzące w organizmie kobiety bywają uciążliwe i często niepokojące. Pierwsze oznaki ciąży są bardzo indywidualną kwestią, które każda kobieta odczuwa inaczej. Co się dzieje na początku ciąży? Sprawdź jak na bieżąco śledzić rozwój ciąży, pamiętać o badaniach, czy oszacować termin porodu!

Czy to już? Pierwsze objawy ciąży.

Każda przyszła mama uważnie obserwuje swoje ciało, z upragnieniem wyczekując pierwszych oznak ciąży. Gdy tylko dojdzie do zapłodnienia, dynamicznie zachodzące zmiany przygotowują organizm kobiety do nowej roli. Kobiety bardzo często jeszcze przed zrobieniem testu ciążowego, czy wizytą u ginekologa dobrze wiedzą, że powolutku rośnie w nich nowe życie. Do najczęściej występujących wczesnych objawów ciąży, podyktowanych zmieniającym się poziomem hormonów ciążowymi należą: 
brak okresu,

wyższa temperatura ciała,
plamienie implantacyjne,
nudności i wymioty,
bolesność i wrażliwość piersi,
częstsze oddawanie moczu,
zmęczenie, senność i wahania nastroju,
zasinienie przedsionka i ścian pochwy, rozpulchniona pochwa, wzmożone wydzielanie śluzu.

Warto wiedzieć jakie są pierwsze objawy ciąży, rozumieć ich prawidłowy przebieg i monitorować zachodzące zmiany. Dzięki tej wiedzy, przyszła mama może szybko zorientować się, że zaszła w ciążę i należycie o siebie zadbać. Bardzo ważne, żeby wiedzieć co jest prawidłowym stanem a co może niepokoić i wymaga konsultacji z lekarzem. Gdy wszystko wskazuje na obecność ciąży, warto potwierdzić ją przy pomocy testu ciążowego i udać się na pierwsza wizytę i upewnić się, że wszystko przebiega prawidłowo.  

Kalendarz ciążowy – Twój przewodnik po ciąży, wsparcie i wspólne odliczanie dni do porodu. 

Kalendarz ciążowy – Gdy szczęśliwa mama już wie o ciąży, z radością śledzi zachodzące zmiany i sprawdza informacje dotyczące rosnącego maluszka. Świetnym narzędziem, które przeprowadza mamę przez ten pełen wydarzeń, emocjonujący okres jest kalendarz ciążowy. Zawarte w nim pomocne wskazówki, ciekawostki, objaśnienia tydzień po tygodniu pomagają zrozumieć co dzieje się w ciele mamy i jak rozwija się dziecko. Taka świadoma wędrówka przez 40 tygodni ciąży jest bardzo ważna i cenna dla przyszłej mamy. Nie jest to jedyna korzyść jakie niosą ze sobą aplikacje ciążowe. Duże zmiany w gospodarce hormonalnej utrudniają nawet z natury uporządkowanym i opanowanym kobietom organizacje dnia, pilnowanie wizyt lekarskich, czy badań. Organizer zdecydowanie ułatwia to zadanie, przypominając o dodatkowych obowiązkach i ważnych sprawach. Aplikacja ciążowa na bieżąco informuje o wieku ciąży, pozwalając uniknąć kłopotliwych wyliczeń. W ten sposób łatwo zaplanować odpowiednie badania, kontrolować prawidłowy przebieg ciąży, czy oszacować dzień porodu. Kalendarz ciążowy zawiera nie tylko podstawowe informacje o tym jak długo trwa ciąża, orientacyjne informacje o etapach rozwoju dziecka czy o szacowanym terminie porodu. To też często prawdziwa skarbnica artykułów, filmików czy rozmaitych porad o ciąży i macierzyństwie, zdrowej i zbilansowanej diecie, czy nawet bezpiecznych ćwiczeń, które dbają o kondycje przyszłej mamy. Ciekawe, często uroczo przedstawione informacje dotyczące rozwoju dziecka dodają, niejednokrotnie przytłoczonej sytuacją, mamie otuchy. Zapewniają wsparcie i zwiększają komfort psychiczny ciężarnej kobiety, a przecież powszechnie wiadomo – szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here