Urodziny, Mikołaj, Gwiazdka — jak wybrać prezent dla małego dziecka?

8 listopada 2022 Anna Trmik 0
Urodziny, Mikołaj, Gwiazdka — jak wybrać prezent dla małego dziecka?

Kupno prezentu dla najmłodszych wbrew pozorom to nie takie łatwe zadanie, choć w sklepach półki uginają się od ilości różnokolorowych zabawek. Zanim jednak wydasz pieniądze na upominek, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki prezent dla małego dziecka wybrać, by nie stał się jedynie chwilową rozrywką, którą malec szybko się znudzi. Oto kilka propozycji prezentów na różne okazje dla rocznych maluchów, dwulatków i trzylatków, które są dostosowane do wieku.

Jak wybrać prezent dla małego dziecka na różne okazje?

  • Oryginalny i ciekawy prezent dla małego dziecka – nie tylko zabawki
  • Jaki wybrać prezent dla rocznego dziecka?
  • Co ucieszy 2 latki?
  • Jaki prezent wybrać dla małego dziecka z okazji 3 urodzin?

Prezent dla małego dziecka – jak wybrać oryginalny i ciekawy upominek?

Kupując prezent dla małego dziecka, trzeba zawsze pamiętać, że powinien się cechować wysoką jakością i bezpieczeństwem. Co więcej, nie zawsze musi być to zabawka. Pomysły na prezent dla małego dziecka mogą być różnorodne, warto więc je skonsultować z rodzicami maluszka. Czasem zamiast kolejnej zabawki, można wybrać coś nieco bardziej praktycznego, co będzie służyć dziecku, jak i rodzicom przez długie lata. Takie prezenty można wręczyć przy różnych okazjach zarówno urodzin, jak i świąt.

Świetnym przykładem takich upominków są dodatki do pokoju dziecięcego jak bezprzewodowa, miękka lampka nocna z regulacją światła First Night. Różni się znacznie od klasycznych lampek, jest bardzo miła w dotyku i się nie nagrzewa. Maluch może ją mieć koło siebie w łóżeczku, a nawet się do niej przytulić. Brak kabla i wygodne ładowanie przez łącze USB umożliwia zabieranie lampki na różne wyjazdy, a dzięki regulacji natężenia światła, możesz dopasować jasność oświetlenia do potrzeb.

Oryginalnym ciekawym i udanym prezent są zawsze książki. Po takie pozycje jak: Pucio, Wielka Księga Snów, seria o Mysi, czy też klasyka polskiej literatury dziecięcej, warto sięgać już od najmłodszych lat. Książki rozwijają wyobraźnię, uczą słownictwa, czy też myślenia przyczynowo-skutkowego.

Więcej oryginalnych pomysłów na prezent dla małego dziecka znajdziesz na https://www.bebeconcept.pl/collections/polecane-na-prezent-dla-malego-dziecka. Sklep Bébé concept posiada w swej ofercie takie pomysłowe upominki dla najmłodszych jak stoliki muzyczne, kolorowe i praktyczne zestawy dziecięcych naczyń z melaniny, czy uniwersalna huśtawka, która sprawdzi się zarówno w domu, jak i w ogrodzie.

Prezent dla rocznego dziecka – sprawdź pomysły na różne okazje

Niedługo święta, więc coraz częściej się zastanawiasz nad upominkami dla członków swojej rodziny. Kupując prezenty dla najmłodszych, warto pamiętać, że każde dziecko jest trochę inne. Jaki prezent dla rocznego dziecka na Mikołajki wybrać? Co sprawdzi się dla chłopca, a co dla dziewczynki?

Roczne dzieci są już niezwykle ciekawe świata, którego się dopiero uczą. Kupując prezent na święta dla rocznej dziewczynki, możesz wybrać coś klasycznego np. miękką laleczkę z uszami Cozy Dinkum, czy też pluszowego pieska przytulankę. Jeśli jednak szukasz zabawki edukacyjnej, świetnym pomysłem będzie magiczna tablica do rysowania z czterokolorowym tłem i piórem magnetycznym. Zapewnia wiele godzin zabawy i zdobywanie nowych umiejętności w rysowaniu.

Wśród prezentów dla rocznego chłopca zazwyczaj dominują różne auta i samochodziki. Jeśli szukasz jednak czegoś wyjątkowego, wybierz drewniane sortery, czy puzzle w kształcie zwierzątek, które rozwijają wyobraźnię przestrzenną i umiejętności manualne.

Fajne prezenty dla 2 latka – czym powinny się wyróżniać?

Prezent dla 2 latka powinien zaspokajać ciekawość świata małego dziecka, które staje się powoli coraz bardziej niezależne od rodziców. Jest również na tyle rozwinięte, że zaczyna mieć swoje własne zainteresowania.

Wybierając prezent dla małego dziecka z okazji świąt, Mikołaja czy urodzin, warto wybierać takie produkty, które będą stymulować jego rozwój i pobudzać wyobraźnie. W tym wieku sprawdzą się więc zarówno różnorodne puzzle, czy magnetyczne układanki, jak i kolorowe drewniane klocki sensoryczne z dźwiękami. Można z nich tworzyć różnorodne konstrukcje i układy, a wydawane przy zabawie dźwięki dodatkowo zaciekawią maluszka.

Fajny prezent dla 2 latka, który sprawi radość zarówno chłopcu, jak i dziewczynce to proste instrumenty muzyczne, które wprowadzą je w świat dźwięków i muzyki.

Prezent dla małego dziecka z okazji 3 rodzin – co wybrać, kiedy maluch wchodzi w kolejny etap rozwoju

Trzylatki wchodzą w kolejny etap swojego rozwoju. W tym wieku większość dzieci idzie do przedszkola. Maluchy są już znacznie bardziej samodzielne, coraz lepiej mówią i komunikują się z otoczeniem i są coraz bardziej otwarte na innych.

Kupując prezent dla 3 latka, można dopytać o jego zainteresowania rodziców. Warto również wybierać zabawki, które będą stymulować jego rozwój i poszerzać różnorodne umiejętności. Na liście prezentów urodzinowych, czy z okazji świąt powinny się więc znaleźć różnorodne puzzle, pierwsze gry zręcznościowe, czy tablice manipulacyjne. Są to zabawki dla trzylatka, które z pewnością będą przykuwać uwagę, ćwiczyć koordynację wzrokowo-ruchową, logikę, oraz wyobraźnię przestrzenną.

Prezentem dla 3 latka, który sprawdzi się do różnego typu zadań i będzie wspierać rozwój psycho-fizyczny są kamienie sensoryczne (nazywane także dyskami sensorycznymi) Stapelstein. Te kolorowe dyski można swobodnie łączyć i wykorzystywać do zabaw w domu, na podwórku, czy basenie.

Przemyślany prezent dla małego dziecka to nie tylko chwilowa radość, tylko wiele godzin zabawy i edukacji.

Napisz komentarz

Nigdy nie udostępniamy Twojego adresu e-mail.

Ciemny
Jasny