Ukrainian migrant mother with stroller sit on bench in city street

Pierwszym wózkiem, z jakiego korzysta dziecko, jest gondola. Po pewnym czasie staje się ona nieużyteczna, co wiąże się z zakupem kolejnego wózka, jakim jest spacerówka. Jak wybrać idealny wózek spacerowy dla malucha? Skorzystaj z naszych podpowiedzi i ułatw sobie podjęcie decyzji.

Rodzaje wózków spacerowych

Wybór idealnego wózka spacerowego dla dziecka to trudne zadanie. Niezliczona ilość modeli proponowanych w sklepach dziecięcych, zróżnicowane funkcjonalności i ceny, aż w końcu niejednakowe opinie rodziców – to nie ułatwia podjęcia ostatecznej decyzji. Zacznijmy więc od kwestii najważniejszej. Przymierzając się do zakupu spacerówki, warto poznać jej podstawowe warianty. Oto one:

  • wózek wielofunkcyjny 2w1, 3w1 lub 4w1 – w zestawie 2w1 kryje się gondola i wózek spacerowy, natomiast w opcji 3w1 na wyposażeniu jest jeszcze fotelik samochodowy 0-13 kg. Co ciekawe, sklepy oferują już nawet wersje 4w1 – z bazą do fotelika samochodowego.
  • klasyczna spacerówka – wybierają ją rodzice, którego dziecko ukończyło lub zbliża się do ukończenia 6 miesięcy i do tej pory korzystało z gondoli. W tym momencie zaczyna być ona niewystarczająca, ponieważ dziecko zaczyna samodzielnie siadać. Koniecznością jest więc zakup wygodnej i bezpiecznej spacerówki, w której maluszek będzie mógł podróżować kolejne miesiące (nawet do 3 lat).
  • spacerówka typu parasolka – stanowi doskonałe rozwiązanie dla większych dzieci, które bez problemu samodzielnie się poruszają. Niska waga i niewielkie gabaryty po złożeniu to jej główne atuty. Te nie pozostają bez znaczenia podczas przewożenia wózka w samochodzie czy mieszkania na niewielkim metrażu.

 

„Must have” spacerówki dla dziecka

Wózek spacerowy na pewno powinien zapewniać dziecku bezpieczeństwo, dlatego jego obowiązkowymi elementami są 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, pałąk oraz blokada kół. Kolejna sprawa, komfort. Tutaj szczególnie istotne jest siedzisko spacerówki. Idealnie, jeśli będzie wykonane z miękkiego materiału, szerokie i regulowane, tak by dziecko w razie potrzeby mogło zmienić pozycję z siedzącej do leżącej. Ważną funkcjonalnością jest również przekładane siedzisko (ustawienie siedziska przodem lub tyłem do kierunku jazdy). Wydłużana budka czy możliwość regulacji budki to następny element, którego warto oczekiwać od wózka spacerowego. Na sam koniec koła. To one w dużej mierze determinują to, jak będzie prowadziła się spacerówka. Za najbardziej trwałe uważa się piankowe i żelowe. W kontekście kół wózków dziecięcych warto zapamiętać pojęcie All-Terrain, które informuje o tym, że dany wózek dostosowuje się do podłoża, a co za tym idzie, nadaje się na każdy teren.

 

Najlepsze wózki spacerowe dla dzieci

Szukając najlepszej spacerówki dla dziecka w sieci, spotkasz się z wieloma rankingami, które zasugerują optymalny wybór. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję, sprawdź opinię na temat danego modelu, skontaktuj się z obsługą sklepu i przedstaw swoje oczekiwania względem spacerówki. Dzięki temu upewnisz się, czy zakup na 100% odpowiada Twoim potrzebom i preferencjom. Biorąc pod uwagę aktualne ceny wózków spacerowych (nawet kilka tysięcy złotych), zachowanie to jest rozsądne i zupełnie uzasadnione.

Zastanawiasz się, gdzie szukać wózków spacerowych uznanych producentów? Który sklep zaoferuje doradztwo w zakresie doboru najlepszej spacerówki? Zajrzyj do sklepu internetowego Smykoland lub do jednego z pięciu punktów stacjonarnych (wózki dziecięce Bydgoszcz, Włocławek, Konin, Toruń, Gniezno).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here