Wydawać by się mogło, że funkcją, jaką pełnią zabawki jak sama nazwa wskazuje, jest tylko zabawa – jednak nie do końca. Mają duży udział w procesie rozwoju, edukacji, a także kształtowaniu zainteresowań dziecka. Z tego względu ważne jest, aby były one wybierane adekwatnie do wieku. Co jeszcze warto o nich wiedzieć? Jakie mają znaczenie i na co warto zwrócić uwagę? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu.

Znaczenie zabawek w życiu dziecka

Jak już wiesz, zabawki odgrywają kluczową rolę w życiu każdego dziecka, ponieważ ułatwiają im poznawanie świata. Jeżeli zależy Ci na rozwoju dziecka, a z pewnością tak to musisz dokonywać świadomych zakupów i zwracać uwagę na to czym się ono bawi oraz jakie rzeczy go najbardziej interesują. Dobierając zabawki do wieku dziecka, dbasz o rozwój jego umiejętności, a także nabywanie nowych – w ten sposób poprawiają one m.in.:

  • kreatywność,
  • zdolności manualne,
  • sprawność fizyczną,
  • logiczne myślenie.

Co więcej, zabawki bardzo pozytywnie wpływają na koordynację wzrokowo-ruchową oraz orientację przestrzenną. Nie bez powodu na rynku dostępnych jest mnóstwo zabawek sensorycznych, które świetnie sprawdzają się w terapii np. dzieci z autyzmem.

Jeżeli nie wiesz, jakie zabawki będą najlepsze dla Twojego dziecka, to zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu Edukatorek, która jest dostępna na stronie – https://edukatorek.pl/376_maileg. Dlaczego? Bo właśnie tam z łatwością dokonasz wyboru ze względu na zastosowane kategorie wiekowe:

  • noworodek,
  • dziecko od 3., 4., 5., 6., 8., 9., 10., 12., i 18. miesiąca życia,
  • dziecko od 2 do 14 roku życia.

Dzięki temu z pewnością wybierzesz coś odpowiedniego – będzie bawić, a może edukować, albo jedno i drugie? Wybór należy do Ciebie!

Na co zwracać uwagę przy zakupie zabawek?

Decydując się na jakikolwiek zakup, na początku powinieneś zastanowić się, jaką ma pełnić rolę, dla kogo ma być i do czego będzie wykorzystywany. Zabawki dla dzieci również mogą pełnić różne funkcje, jedne tworzone są z myślą o dostarczaniu rozrywki, a inne o rozwijaniu umiejętności. W sklepach dostępnych jest także wiele zabawek 2w1, którymi dziecko bawiąc się, często nawet nie ma świadomości, że jednocześnie sporo się uczy.

Oprócz tego warto wziąć pod uwagę certyfikaty i atesty, a więc czy zabawki są w pełni bezpieczne dla zdrowia. Jeżeli decydujesz się na zakup czegoś dla malucha znacznie lepiej unikać zabawek z drobnymi, niestabilnymi elementami, które mogłoby połknąć.

Styl skandynawski, retro a może jakiś inny? Jeżeli dobrze wiesz, co najbardziej lubi pociecha, którą chcesz obdarować, znacznie łatwiej Ci będzie dokonać wyboru, a dodatkowo zyskasz pewność, że prezent będzie trafiony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here